Orhan Turan kimdir?

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Orhan Turan araştırılıyor. TÜSİAD başkanlığı için adı geçen Orhan Turan'ın hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Orhan Turan kimdir, nereli? Orhan Turan hayatı ve biyografisi...

Habertürk - 29-03-2022 12:49, Perşembe

Türkiye Sanayici ve İş insanları Derneği (TÜSİAD) başkanlığına TÜRKOFED Başkanlığını yapan Orhan Turan önerildi. TÜSİAD başkanlığı için adı geçen Orhan Turan araştırılıyor. Peki, Orhan Turan kimdir? İşte Orhan Turan hakkında merak edilenler...

ORHAN TURAN KİMDİR?

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım firması olan ODE Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi-Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlayan Orhan Turan, iş hayatı boyunca sivil toplum örgütlerinde görev almaya büyük önem verdi. Bu kapsamda Isı, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği’nin (İZODER) kurulmasında aktif rol aldı. 1997-1999 yılları arasında İZODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Turan, 2007-2011 yılları arasında iki dönem de İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’nin de (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.

Bugüne kadar birçok STK’da aktif rol alan Turan, 2017-2019 dönemi TÜSİAD’da Denetleme Kurulu Başkanlığı yaptı, halen Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde (TKYD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve TÜRKONFED’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Sivil toplum kuruluşlarında 26 yıldır aktif görev alan Turan, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisansüstü seviyesinde dersler verdi.

Milliyet Gazetesi ve Ernst & Young işbirliğiyle yapılan Yılın Girişimcisi yarışmasında 2008 yılında “Yılın Girişimcisi” ödülünü alan Orhan Turan, Monte Carlo’da düzenlenen “Dünya Yılın Girişimcisi” yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

Evli ve bir çocuk babası olan Turan, iyi derecede İngilizce biliyor.

İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

'Yeni yol haritalarının çizilmesi gerekiyor'

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

EKO İKLİM Zirvesi'ne Ciner Grup desteği

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

TÜSİAD'ın yeni başkanı seçildi

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli açıklamalar

En Çok Okunanlar

6'lı masa iletişim kuracak!

Milli Eğitim Bakanı Özer'den yeni kitap: Eğitimin 20 yılda dönüşümü

GTA 6 Bekleyenlere Kötü Haber: Rockstar Games, Oyunun Üzerinde Henüz Tam Olarak Çalışmaya Başlamadı

Çocuklara toplu sünnet şöleni

Ankara'da otomobil otobüs durağına çarptı: 6 yaralı

Beyoğlu'nda genç mucitler tasarımlarıyla bilim sergisinde buluştu

Bakan Ersoy: Türkiye burslarına 171 ülkeden 165 bin 691 başvuru yapıldı

SAMP-T mutabakatı

İsveç Dışişleri Bakanı Linde, Sol Parti'ye 'PKK' tepkisi: Bu kesinlikle kabul edilemez